Ogrzewanie pacjenta

ASTOPAD® DUO

 

MATERACE PODGRZEWANE

 

SYSTEM OGRZEWANIA PACJENTA ASTOPAD®SYSTEM

System ASTOPAD® służy do utrzymania temperatury pacjenta, znajduje swoje zastosowanie na sali operacyjnej, Intensywnej Terapii jak i w innych dziedzinach medycyny, w których pacjent narażony jest na wychłodzenie. Głównym elementem systemu jest kontroler grzewczy, do którego można podłączyć dwie maty lub koce grzewcze ASTOPAD® jednocześnie. Kontroler utrzymuje indywidualnie zadaną temperaturę dla każdej z mat w zakresie 32 ÷ 39° C. Posiada zabezpieczenie nadtemperaturowe oraz alarm niskiej temperatury. Produkty firmy Stihler Electronic spełniają wymagania dyrektywy 93/ 42/EWG, dotyczącej wyrobów medycznych oraz posiadają znak CE.

 

Zestaw ogrzewania pacjena:

Nr ASTOPAD® DUO + ASTOPAD® COV 150

 

Kontroler grzewczy z możliwością mocowania poziomo na ramie łóżka lub na szynie bocznej stołu operacyjnego. Istnieje także możliwość zamocowania pionowego kontrolera na stojaku infuzyjnym. Nr DUO 120

 

KOCE GRZEWCZE ASTOPAD® COV

 

 

ASTOPAD® COV

Miękkie koce ogrzewające ciało pacjenta dostępne są w kilku rozmiarach. Wielokrotnego użytku poszewki na koce można prać i dezynfekować. Elementy grzejne wykonane z włókien węglowych, przeziernych dla promieni Rtg.

Nr COV 070   48 x 68 cm

Nr COV 105   50 x 105 cm

Nr COV 150   150 x 50 cm

Nr COV 155   150 x 50 cm

Nr COV 180   180 x 80 cm

  

MATERAC GRZEWCZY ASTOPAD® SOF

Materac grzewczy ASTOPAD SOF to unikalne rozwiązanie zapobiegające hipotermii oraz odleżynom. Materac ASTOPAD SOF podłączany jest bezpośrednio do kontrolera grzewczego ASTOPAD DUO 120, umiejscawiany na stole operacyjnym i mocowany do niego za pomocą rzepów. Rdzeń materaca stanowi sprężysta pianka, posiadająca właściwości przeciwodleżynowe. Element grzewczy regulowany jest przez kontroler ASTOPAD DUO 120, ogrzewając pacjenta od spodu. Wraz z materacem dostępne są wielorazowe poszewki, które można prać i dezynfekować. Jeden kontroler grzewczy ASTOPAD DUO 120 może sterować pracą materaca grzewczego ASTOPAD SOF i ogrzewać pacjenta od spodu oraz koca grzewczego ASTOPAD COV ogrzewającego pacjenta od góry. System jest bardzo ekonomiczny - nie wymaga żadnych elementów jednorazowego użytku, dzięki temu sprawdza się jako standardowe rozwiązanie podczas operacji.

Nr kat.       Długość                         Szerokość                     Wysokość

Nr SOF7     60 cm - 80 cm      x        45 cm - 50 cm      x        4 cm - 10 cm

Nr SOF4     90 cm - 110 cm    x        50 cm - 55 cm      x        4 cm - 10 cm

Nr SOF5     135 cm- 160 cm   x        50 cm - 55 cm      x        4 cm - 10 cm

Nr SOF2     180 cm- 220 cm   x        50 cm - 55 cm      x        4 cm - 10 cm

 

 

UCHWYT DO MONTAŻU ASTOPAD® STA 120


UCHWYT DO MONTAŻU ASTOPAD® STA 140


Uchwyt do zwijania kabli. Pozwala zachować porządek w przewodach połączeniowych w czasie nie używania kontrolera ASTOPAD DUO 120.

Nr STA 140

Uchwyt do montażu kontrolera ASTOPAD DUO 120
na znormalizowanej szynie naściennej.

Nr STA 120

 

 MATERACE PODGRZEWANE DLA MAŁYCH DZIECI

SYSTEM OGRZEWANIA DZIECI ASTOPAD® BABY WARMER

System ogrzewania ASTOPAD BABY WARMER zapobiega utracie ciepła noworodkom i małym dzieciom. Kontroler grzewczy ASTOPAD DUO może ogrzewać dwa łóżeczka jednocześnie i niezależnie. ASTOPAD COV 070 jest przezierny dla promieni RTG, może być używany zarówno jako podkład ogrzewając leżące na nim dziecko lub jako przykrycie wierzchnie. Zestaw ogrzewania dzieci ASTOPAD BABY WARMER:

 

Nr ASTOPAD DUO + ASTOPAD COV 070 + ASTOGEL OPG 168

 
STANOWISKO INTENSYWNEJ OPIEKI NIEMOWLĄT

 

 

Stanowisko intensywnej opieki noworodka, znajdujące zastosowanie głównie na oddziałach noworodkowych składa się z:

  • wózka do przewijania niemowląt
  • Systemu ogrzewania ASTOPAD BABY WARMER
  • lampy nagrzewającej i oświetlającej
  • wanienki dwukomorowej
  • wieszaka do płynów infuzyjnych

 

PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA SYSTEMU OGRZEWANIA DZIECI ASTOPAD®

 

ASTOPAD® COV070


Wykorzystany podczas opieki pielęgniarskiej małych dzieci


jako wyposażenie inkubatorów otwartych (lampa nagrzewająca)


wykorzystany przy dłuższych zabiegach, podczas i po operacji małych dzieci

 

PODGRZEWACZE DO PŁYNÓW INFUZYJNYCH

 

PODGRZEWACZ PRZEPŁYWOWY ASTOFLO PLUS

 

 

ASTOFLO PLUS ECO AFP300EU jest podgrzewaczem przepływowym, służącym do ogrzewania i stabilizacji temperatury podawanych pacjentowi płynów medycznych.

Dane techniczne:

  • wydajność: 0 ÷ 1300 ml/ h,
  • regulacja temperatury profilu ogrzewającego: 33° C ÷ 43° C,
  • system alarmów wizualnych i dźwiękowych zabezpieczający przed przegrzaniem,
  • wymienny profil grzewczy, o różnych długościach, przystosowany do ogrzewania drenów o różnych średnicach: WP31 4 ÷ 5 mm oraz WP33 6 ÷ 7 mm,
  • wyświetlacz informujący o pracy systemu.

 

ASTOFLO PLUS ECO dostępny jest z następującymi profilami:

Nr WP31 180 cm (niebieski)

Nr WP32 240 cm (niebieski)

Nr WP33 180 cm (szary)

Nr WP34 240 cm (szary)

 

 

Wysokowydajne podgrzewacze przepływowe do krwi i płynów infuzyjnych do max 6 l/ h. Posiadają trzystopniową regulację temperatury w zakresie 39, 41 i 43 °C. Elementem podgrzewającym jest cylindryczny korpus aparatu, na który nawija się specjalny, jednorazowy wąż przez który przepływa ogrzewany płyn. Wyjątkowo niska cena jednorazówki węża stanowi szczególnie korzystną cechę aparatu. Podgrzewacze standardowo wyposażone są w cylindryczną, otwieraną osłonę nawiniętego węża. Zapewnia to lepszą izolację cieplną oraz wydajność podgrzewacza. Wersja "S" wyposażona jest dodatkowo w półotwarty ogrzewany elektrycznie wąż ASTOLINE co gwarantuje, że płyn po podgrzaniu nie schładza się na drodze do pacjenta. Ma to szczególne znaczenie przy małych przepływach. Model 260 przeznaczony jest dla większych przepływów, współpracuje z wężykami o średnicy 6,8 mm. Moc urządzenia 450W.

 

PODGRZEWACZ DO PŁYNÓW ZE STALI KWASOODPORNEJ Z MISKĄ

 

 

Stojak do podgrzewania soli fizjologicznych oraz roztworu "Ringera" do temperatury ciała pacjenta. Wysokość stojaka regulowana od 1 000 do 1 270 mm. Nogi z pięcioma kółkami wykonanymi z niefarbującego tworzywa przenoszącego ładunki elektrostatyczne. Dodatkowo dwa kółka z hamulcem. Wyjmowana miska ze stali kwasoodpornej ze wzmocnionym podłożem, ułożona stabilnie w pierścieniu ze stali. Wbudowany ogranicznik temperatury. Płynna regulacja temperatury od 30° C do 60° C z dokładnością 2° C. Kontrolka stanu urządzenia LED. Podłączenie kablem długości 5 m. Urządzenie to należy do klasy I według ustawy o produktach medycznych i posiada znak CE. Zasilanie: ~230V, 50/ 60 Hz, 600 W.

 Nr 542162

 

DIAFANOSKOPY

 

APARAT DO DIAFANOSKOPII ASTODIA

 

 

Diafanoskop ASTODIA znacznie ułatwia wyszukiwanie naczyń krwionośnych czyniąc tym samym zabieg nakłucia żyły prostszym i bezpieczniejszym. ASTODIA pozwala również na zidentyfikowanie struktur wypełnionych powietrzem lub cieczą, znajdujących się głęboko pod powierzchnią skóry. ASTODIA znajduje szczególne zastosowanie wśród pacjentów pediatrycznych oraz wcześniaków i noworodków. Zarówno żyły jak i tętnice stają się równie dobrze widoczne. ASTODIA posiada bardzo wysokiej jakości pomarańczowe i czerwone światło LED, każde z osobna wyposażone w regulator natężenia światła. Podczas gdy światło pomarańczowe gwarantuje bardzo dobry kontrast, światło czerwone przenika dogłębnie tkankę. Jest to niezwykła zaleta dla diagnostyki odmy płucnej oraz wodniaków.

 Nr DIA 100

 


Światło pomarańczowe


Światło czerwone


Ergonomiczny kształt


Badanie płuc noworodka


Diagnostyka noworodka


Użycie światła czerwonego

 

Użycie światła pomarańczowego


 

Diagnostyka wcześniaków

 

MATY DO TRANSPORTU PACJENTÓW

Usztywnione maty w prosty sposób pomagają przemieścić pacjenta z łóżka na stół operacyjny bądź wózek. W ofercie posiadamy maty proste, składane, miękkie oraz rolkowe, znajdujące zastosowanie na wszystkich oddziałach szpitalnych, pracowniach radiologicznych i urologiczno-ginekologicznych. To doskonała pomoc dla personelu medycznego i wygoda dla pacjenta! Maty są całkowicie przezierne dla promieni Rtg.

 

ROLLGLISS

Lekka, składana mata z dwoma uchwytami, wygodna do przechowywania oraz poręczna w noszeniu. Wymiary: 178 x 53 cm. Nr SAA 70110

 

ROLLGLISS oraz MINIGLISS


ROLLGILSS - Maty proste. Wymiary: 178 x 53 cm. Nr SAA 70100

MINIGLISS - Dla urologii i ginekologii. Wymiary: 90 x 53 cm. Nr SAA 70120

 

SOFTROLL oraz MULTIROLL


SOFTROLL - Miękka opcja materaca bawełnianego lub nylonowego z powłoczką nylonową, do przenoszenia pacjenta. Wymiary: 190 x 60 cm. Nr SAA 70500

MULTIROLL - Bawełniany materac ułatwia przemieszczanie pacjenta na łóżku. Wymiary: 190 x 90 cm. Nr SAA 70700

 

PROWADNICE ŚLIZGOWE


Prowadnice ślizgowe dla Bloku Operacyjnego, Oddziałów Ratunkowych, ambulansów etc..

Wymiary: 183 x 56 cm (standard). Nr SAA 70300

Wymiary: 183 x 46 cm. Nr SAA 70310

 

 SUPER ROLL


Przenośnik rolkowy dla Bloku Operacyjnego, ginekologii, Oddziałów Ratunkowych. Zapewnia pełne wsparcie personelowi medycznemu oraz poprawia komfort pacjenta.

Wymiary: 43 x 62 cm. Nr SAA 70210

Wymiary: 37 x 62 cm. Nr SAA 70200

 

KENDROMED Sp. z o.o.
ul. Sołtysowicka 25A
51-168 Wrocław
Polska


tel. +48 71 326 10 35
fax. +48 71 326 15 00
e-mail: kendromed@kendromed.pl